TGF.co.il - מדריך|גלישה
 
מציג תוצאות 1 עד 5 מתוך 5
עוד |
 • צפיות: 1,325
 • תגובות: 4
 1. Hero מנותק/ת מורחק
  תאריך הצטרפות
  13.12.2007
  שם פרטי
  ..
  הודעות
  278
  #1

  המדריך ממש ממש מושקע,קרדיט לויקיפדיה xP


  לרוב מפות הגלישה, שדרך אגב קל מאוד לזהות לפי הקידומת Surf_ , יש מבנה התחלתי דומה. כלומר - בסיס ו"גל" התחלתי. בשפה המקצועית של הסורפולוגיה, לבסיס קוראים Base, ולכל גל במפת הגלישה קוראים Surf. אני יודע שזה חלק קשה אבל אתם תבינו אותו.
  ניתן לראות את המבנה ההתחלתי האופיני להרבה מפות גלישה, באיור הבא:


  1 - הבסיס.
  2 - ה"גל"
  במקרים רבים, למבנה ההתחלתי מצרפים קיר הפרדה בין 2 הבסיסים (אם במפה משחקים 2 קבוצות), והקיר בולט קצת מעבר לרצפת הבסיס, ע"מ למנוע משחקנים לקפוץ בתחילת הסיבוב לבסיס השני.
  במקרים קצת פחות נפוצים, יסבכו את אזור ההתחלה של המפה. רק אלוהים יודע למה עושים את זה.. אבל יקח לכם כמה שנים למצוא איפה מתחילים לגלוש, כמתואר באיור הבא:


  tאוקיי, כעת שאנחנו מכירים קצת את מבנה ההתחלה של מפות הגלישה, כאן הכל משתנה. כלומר - מכאן והלאה, מי שבנה את המפה מחליט איך הוא רוצה שדברים יראו, מה יהיה סדר הגלים, איפה יהיו מכשולים (שעליהם נדבר) ועוד כל מיני פיצ'רים מעניינים להחלטתו.
  לפני שנתחיל ללמוד על הגלישה עצמה, בואו נדבר קודם על משהו שיהיה היעד הראשוני שלכם בגלישה.
  במפות בסיסיות (כדוגמאת Surf_egypt, או Surf_Green) בסוף הגל הראשון, יש מעיין "הישטחות" (איזה מילה.. ג'יזס קרייסט), ועליה מונח נשק, ברוב המקרים סנייפר אוטומטי. לצורך החלק הבסיסי הזה במדריך, זה יהיה היעד הראשון שלכם:


  בשביל להגיע לנקודה הזו - עלינו ללמוד גלישה בסיסית!
  אין צורך לפחד. קיפצו על הגל. לצורך הדוגמא, קיפצו על הצד הימני של הגל. זה גם הצד שאני מעדיף לגלוש בו.
  עכשיו, ברגע שאתם על צד מסויים של הגל, אתם צריכים לעשות Strafing לצד הנגדי. Strafing פרושו "צעידה". ה"צעידה" מתבצעת באמצעות המקשים A ו-D. אז אם נחתנו על הצד הימני של הגל, אז על מנת לגלוש, עלינו לעשות צעידה לצד שמאל, כלומר להשתמש במקש A. ולהפך, כמתואר באיור:


  עם העכבר תוכלו לכוון את עצמכם על גבי הגל. רצוי לא לגלוש קרוב מדי לקצה, כי ככה אתם מגדילים את הסיכון ליפול, ומנגד לא רצוי לגלוש למעלה, כי ברגע שתעברו בטעות לצד השני, אתם מאבדים הרבה מאוד מהירות, ולכן אזור הגלישה האופטימלי הוא במרכז הגל. גילשו לאורכו, והגיעו אל הנשק!
  עכשיו כשלמדתם להשתלט על הגל, ולתפוס עליו תאוצה, מגיע השלב שדורש מכם לקפוץ מהגל הראשון, לרמפות. הרמפות אלה משולשים בגדלים שונים, אשר בשונה מהגלים, אין בהם ירידה ו/או עליה. הם בד"כ ישרים, והמטרה היא לקפוץ מאחד לשני.


  השליטה על הרמפות דומה לשיטת השליטה על הגלים. הצעידה היא בכיוון המנוגד לצד הגלישה. מה שכן - על הרמפות אפשר לאבד הרבה מהירות, ונחיתה נכונה על רמפה תמנע איבוד של מהירות.


  ברוב המקרים ניתן לזהות כל אחד מה- Teleports לפי הצבעים אדום ירוק וכחול. אדום עבור שיגור לבסיס הטרוריסטים, כחול עבור הקאונטר-טרוריסטס, וירוק עבור גג שני הבסיסים.
  בד"כ הגג מאפשר קניה.
  שימו לב! קפיצה מהגג מקנה לכם יותר מהירות, לכן במפות מסויימות יש אזורים שאפשר להגיע אליהם רק אחרי שתקפצו מהגג, ולא מהבסיס הרגיל!

  סוגים נוספים של גלים ורמפות
  שימו לב לאיורים הבאים:


  אלה הם סוגים נוספים, אומנם פחות נפוצים של רמפות וגלים.

  איור מספר 1 - רמפה מתפוצצת. בזמן הגלישה על רמפה כזו (שנמצאת פעמיים במפה surf_water-run) חלק ממנה מתפוצץ. כתוצאה מכך, אתם עלולים להתקע על החלק שנשאר, או ליפול מהרמפה אם מתפוצץ ממנה חלק שלם. הגישה הנכונה היא עקיפה של האזור המתפרק.
  איור מספר 2 מתאר גל מתפצל (surf_ski). ניתן לבחור מסלול. בד"כ כל מסלול יוביל למקום שונה, אך יש מפות אשר הפיצול יוביל בסופו של דבר לאותו מקום.
  איור מספר 3 - גל מאסיבי/חצי לופ (Surf_megawave). זהו גל חד כיווני בלבד, והוא דורש שתצליחו לעבור אותו מהפעם הראשונה. בתחתית הגל ומרכזו (ראה איור) יש תוספת מהירות (Boost) לכיוון הגלישה בלבד, כך שאם נוצר מצב שתתקעו על הגל, אין לכם ברירה אלה ליפול ממנו.
  גלישה מתקדמת
  גלישה מתקדמת כוללת תמרונים מיוחדים תוך כדי גלישה (הריגה לדוגמא), צעדי אוויר (Air Strafing), גלישת מים (Water Running) ועוד אלמנטים שמופיעים במפות גלישה מסויימות. אני אעבור כאן על כמה מהאלמנטים האלה.
  נתחיל מהריגה תוך כדי גלישה.

  תם תתקלו במצבים בהם תראו שחקן שגולש לאט לפניכם, בעוד שאתם מתקדמים אליו במהירות. על מנת למנוע בלוק (Blocking), יש להרוג אותו. עכשיו - בעקבות המהירות שצברתם, מכת הסכין שלכם הרבה יותר חזקה, ונדרשת דקירה אחת כדי להרוג את הבלוקר.
  נכון, זה אכזרי ולא מתחשב, אבל מצד שני, לא תיהיה לאותו שחקן ברירה אלה לרדת מהגל. אם הוא שחקן חכם, זה מה שהוא יעשה.
  חשוב לציין שיש להתחשב בכל זאת במהלך של המשחק, ולהמנע מהריגה מיותרת.
  גלישת מים הוצגה לראשונה במפת surf_water-run, שם היא הכרחית, אך יש מפות אחרות עם מים, בהן ניתן לנצל את השיטה, ובעצם במקום לשחות לאט, אפשר לדלג על המים במהירות.
  על מנת לגלוש על המים, יש לצבור מהירות על גל רגיל, ואז רגע לפני המגע עם המים יש ללחוץ יחד על CTRL (מקש ההתקופפות - ברירת מחדל), רווח (מקש קפיצה) ו-W (מקש הליכה קדימה).
  שימו לב שאתם תתחילו לקפץ על המים, ובמקביל לצבור מהירות, מאשר לטבוע במים.


  צעידת אוויר (Air Strafing) זוהי שיטה כמעט לא מוכרת לצבירת מהירות בזמן שאתם באוויר.
  בעזרת שיטה זו, תוכלו להגיע רחוק יותר, אך היא יחסית קשה ליישום. אחרי שקפצתם מגל, תוכלו באוויר לבצע סדרת פעולות (הדומה ל- Bunny Hop) לצבירת מהירות.
  השיטה עובדת ככה:
  בזמן שאתם באוויר, ליחצו A, ובמקביל הזיזו את העכבר שמאלה. זוהי פעולה קצרה. לאחר מכן, עשו זאת הפוך, ליחצו D והזיזו את העכבר ימינה. חיזרו על הפעולות האלה במחזוריות כל עוד אתם באוויר. אתם אולי לא תבחינו בזה מיד, אבל אתם צוברים מהירות.
  אתם יכולים לערוך ניסוי, ולבדוק את השיטה ב- sv_gravity 0, ותראו שתתחילו לעוף, ומהר .

  עוד דברים חשובים שכדאי לדעת
  בהרבה מפות יש כלא (קחו לדוגמא את Surf_green1, surf_ski ומפות אחרות). לכלא מגיעים כאשר נופלים מגל או רמפה. בד"כ, על מנת לצאת מהכלא, עליכם לעבוד עבודת צוות עם מישהו מהקבוצה שלכם. אם אתם בכלל ברוח הגלישה, גם מישהו מהקבוצה הנגדית ישמח לעזור לכם ולעצמו לצאת מהכלא. בד"כ הכפתור לפתיחת דלת הכלא נמצא גבוהה, כך שיש צורך ב-2 אנשים על מנת לצאת.
  תוכלו לעשות קולות עם הסכין כקריאה לעזרה, ועוד שלל דרכים למשוך תשומת לב.  ם חדרים עם סיסמא זה דבר נפוץ בקרב מפות מסויימות (surf_ninja, surf_green). בד"כ תראו דלת, ולפניה מספר כפתורים, כאשר שילוב נכון של לחיצות, פותח את הדלת. לעיתים מאחורי הדלת יש הרבה נשקים, שלב בונוס, או דברים אחרים, אך מה שבטוח זה שתמיד הדבר מושך את תשומת הלב של השחקנים.
  סיסמאות לחדרים אלה, ניתן למצוא בקלות ברחבי האינטרנט, והם אינם בעיה גדולה. לרוב - שחקנים בשרת ישמחו לגלות את הסיסמא.
  קרדיט לויקיפדיה על הכל.

  תהנו,ותבינו.

 2.  
 3. נושאים אחרונים
 4. Sub Z Ro מנותק/ת Sub Z Ro,Cz Player.
  תאריך הצטרפות
  10.12.2007
  שם פרטי
  In Tel-Aviv
  הודעות
  270
  #2

  פייי איזה חיה
  תמיד ראיתי מדריכים של גלישה,סתם מעפנים כאלה
  אבל זה מושקע.
  כל הכבוד :]
  משתמש דנדש :]
  נערך לאחרונה על ידי Sub Z Ro; היום ב-09:50 PM. סיבה: למה..? כי אנחנו כאן בשבילך,זה למה.

 5. Manchester4ever מנותק/ת TopGear Super Professional
  תאריך הצטרפות
  05.07.2007
  שם פרטי
  תחנה מרכזית ה
  הודעות
  1,667
  #3

  המדריך לא ממש עוזר צריך להיתנסות בזה

 6. Hero מנותק/ת מורחק
  תאריך הצטרפות
  13.12.2007
  שם פרטי
  ..
  הודעות
  278
  #4

  זה מסביר איך להתנסות בזה!
  אם אין לך תגובה רצינית כמו זאת אל תגיב.
  זה מסביר הכל בקשר לגלישה.

 7. Manchester4ever מנותק/ת TopGear Super Professional
  תאריך הצטרפות
  05.07.2007
  שם פרטי
  תחנה מרכזית ה
  הודעות
  1,667
  #5

  זה מסביר אבל אף אחד לה יזכור את כול המדריך אני למדץי לאט לאט

 

המבקרים מצאו דף זה ע"י חיפוש המילים:

Search Engine Friendly URLs by vBSEO